Vrtec Kebelj

Kebelj 17/b
2317 Oplotnica

Delovni čas: 5:30 - 16:00

Enota Kebelj je prizidek k tamkajšnji osnovni šoli. Od leta 2021 se igralnici vrtca nahajata na isti lokaciji, in sicer za otroke 1. in 2. starostnega obdobja. Igralnici sta svetli, prostorni, opremljeni z nizkim sodobnim pohištvom. Otroci imajo možnost izhoda iz igralnic na teraso, kjer potekajo vzgojne dejavnosti. Za izvajanje športnih dejavnosti uporabljamo igrišče in šolsko telovadnico. Leta 2018 je bila v vrtcu izpeljana energetska sanacija.  Otroci imajo v prostorih vrtca in zunaj njega nenehne možnosti za izkustveno učenje, preko katerega se predšolski otrok tudi uči.

S pozornim opazovanjem spoznavamo stil otrokovega učenja. Načrtovanje usmerimo v vsakega posameznika in s tem upoštevamo individualizacijo otrok.

Enota se v času počitnic, v mesecu avgustu, zapre. Starši lahko v tem času otroke odpeljejo v enoto Oplotnica.

Zastava enote Kebelj

Naša zastava simbolizira neokrnjeno naravo, kjer je čist zrak, voda, veliko sonca in zelenih gozdov. Ohranjamo kulturno dediščino starih običajev. V vrtcu pa spodbujamo veselje nasmejanih otrok, toplino in prijateljstvo.