Vrtec Ozka ulica

2310 Slov. Bistrica

tel.: 02/ 80 51 412
Delovni čas: 6.30 – 15.30

V letu 2019 smo pridobili nov, sodoben tri oddelčni vrtec, ki se nahaja v središču Slovenske Bistrice, v Ozki ulici. V njem so oddelki otrok prvega starostnega obdobja. Igralnice so prostorne in svetle. Vse tri igralnice imajo zunanjo pokrito teraso, kjer je izhod na igrišče vrtca. V pritličju se nahaja tudi večnamenski prostor. V prvem nadstropju se nahajajo prostori za individualno delo ter prostori za strokovne delavce. V stavbi so prostori, ki nudijo možnost skupinskega dela z otroki in razgibavanje v telovadnici. V enoti je razdelilna kuhinja, kamor se pripelje hrana iz centralne kuhinje vrtca Ciciban. Za vrtcem je igrišče za otroke, kjer se nahajata igralo in prostor za hrambo športnih pripomočkov. Na igrišču vrtca je tudi kotiček s pitno vodo. Dislocirana oddelka, kamor vpisujemo otroke prvega in  drugega starostnega obdobja, se nahajata na lokaciji ob novogradnji. Vseh pet oddelkov se organizacijsko povezuje.

Prizadevamo si, da bi bil vrtec za otroke kraj prijetnih doživetij in pozitivnih izkušenj. Uporabljamo pozitivne metode usmerjanja. Trudimo se, da vso našo pozornost namenimo otrokom, upoštevamo njihovo individualnost, enkratnost in neponovljivost.